Pohlschröder

Przepiękny dwukomorowy sejf firmy Pohlschröder o numerze seryjnym 2443 z lat 1880-85. Ciekawostką jest fakt, że sejfy innych firm, jeśli posiadały dolną komorę, to jej pancerz był najczęściej znacznie słabszy, tutaj zaś jest on równie solidny jak w górnej części.

Wymiary zewnętrzne: wys. 1975 mm wraz z koroną i podestem, szer. 680 mm gł. 590 mm

Waga: 580 kg

Zamek główny posiada klucz strzałkowy, a zamki pomocnicze obsługiwane są za pomocą kluczy jednobrodowych. Zamki pomocnicze blokują również dostęp do zamka głównego.

Zgodnie z życzeniem nowego właściciela wszystkie elementy zdobne na zewnątrz sejfu zostały pokryte galwanicznie 24 karatowym złotem. Aby odtworzyć zaś pierwotny wygląd sejfu zastosowaliśmy fornir z dębu i orzecha włoskiego. Do sejfu został też wykonany dębowy podest. Dużo uwagi wymagało również wnętrze, gdzie bardzo wiernie zostały uzupełnione mazerunki i zdobienia. Aby sprostać oczekiwaniom właściciela, sejf posiada indywidualną zabudowę wnętrza – zainstalowane zostały: szufladka na biżuterię oraz rotomaty do przechowywania zegarków.

Renowacji poddany został  też bardzo charakterystyczny dla firmy Pohlschröder mechanizm ryglujący z wytrawianymi ornamentami i sygnaturą producenta.